
Hranie šípok sa väčšine ľudí spája s barmi a podobnými podnikmi. Rozhodne však nejde len o „krčmovú“ zábavku. Popularita profesionálnych súťaží v šípkach sa síce nemôže porovnávať s u nás tradične populárnymi športmi, akými sú napríklad futbal, či hokej, ale šípky rozhodne majú svojich fanúšikov.
Terč, ktorý vám počíta skóre a ľahké šípky
Jednoduchým spôsobom, ako začať so šípkami, je zakúpiť si elektronický terč. Tie sú priamo určené pre príležitostných a amatérskych hráčov. Hranie šípok maximálne uľahčujú, keďže samé dokážu počítať skóre.
Pre elektronické terče sú určené šípky s plastovými hrotmi, ktoré sú ľahké a bezpečné, takže ideálne pre začínajúcich hráčov. Ale ak sa začnete vážnejšie zaujímať o profesionálne šípky, zistíte, že terče aj šípky používané pri „serióznejších súbojoch“ sa vyrábajú z iných materiálov.
Sisalové terče a kovové hroty odlišujú tých, čo to so šípkami myslia vážnejšie
Terče, ktoré môžete vidieť na profesionálnych, ale aj na mnohých amatérskych súťažiach, sa nazývajú sisalové terče. Sisal je textilné vlákno z listov agávy sisalovej (ak by ste nevedeli, odkiaľ tieto terče získali svoje označenie).
Rozdielne sú aj šípky. Tie určené na hranie so sisalovými terčmi majú kovové hroty. Rozhodne tak nejde o hračky. Ak však chcete hranie šípok brať serióznejšie, či mať pri hraní čo najautentickejší pocit, rozhodne budete potrebovať sisalový terč a steelové šípky (ako sa tie s kovovými hrotmi nazývajú).
Aj keď ani kvalitný terč vás nezruinuje, pri kúpe vás možno bude zaujímať ako dlho taký terč zo spomínaného sisalu vydrží. Ak chcete čo najdlhšiu životnosť, vyberajte si z terčov z vyšších tried, ktoré majú hustejšiu štruktúru sisalových vlákien. Nezabudnite však, že pri takýchto terčoch je potrebné vybrať si šípky, ktoré vážia aspoň 21 gramov. Ľahšie by sa nemuseli dostatočne hlboko zapichovať, čo by spôsobovalo ich vzájomné vyrážanie.
Zdroj obrázka:
Autor: StrDr stock / Shutterstock.com